Як удосконалювати себе?

А чи знаєш ти, що…?

В основі будь-якої шкідливої звички лежить залежність людини від чогось. Залежність багатогранна. Куріння,алкоголізм,наркоманія є лише невеличкою частиною усього спектра залежностей. До них належить і залежність від ліків,їжі,або ж залежність від комп'ютера,Постійне бажання дивитися телесеріали,телефонувати кому-небудь,постійно вмикати програвач та багато інших.

Шкідлива звичка є однією з форм руйнівної,поведінки,яка виражається у прагненні відійти від реальності.

Шкідлива звичка не вирішує проблему(адже проблема залишається),а ось свободу твоєї поведінки як і свободу вибору вчинків,коло спілкування,спосіб проведення часу вона суттєво обмежує. Людина стає залежно від шкідливої звички,стає її рабом. При цьому,зверни увагу,що Людина робить це цілком добровільно. Ц嬬 – її вибір(як це не дивно!),і за нього вона повинна нести відповідальність,оскільки у кожного з нас завжди є свобода вибору.

Шкідливі звички як правило базуються на послабленні нашого почуття самоповаги,яку нерідко називають " умовою виживання душі ". Коли нам добре,коли щось "не складається ",ми "втягуємося " і все більше й більше починаємо ненавидіти себе,але позбавитися шкідливої звички вже не в змозі.

Перегляд телепередач слід обмежувати,адже як встановили вчені США та Англії щоденний 3-годинний перегляд телепрограм сприяє стійким симптомам нервового й психічного розладу,виснаженню нервової системи,розвитку гіподинамії.

Комп'ютерне й телевізійне випромінювання шкідливе для здоров'я. Дитячі ігри – приставки "денді "вимагають обережного користування. Подбайте,щоб відстань між екраном і очима булане менш як 3м;перегляд не відбувався у повній темряві або при яскравому освітленні;від екрана не відбивалося світло;екран телевізора був розташований на10-15 см нижче від рівня очей.

ВПЛИВ ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК НА ЕМОЦІЙНИЙ СТАН ЛЮДИНИ

Працюючи над усуненням шкідливих звичок,ти не повинен зосереджуватися на власних емоціях. Нерідко ти проявляєш страх перед дією неприємних емоціях і все робиш для того,аби уникни ту їх,повертаючись до шкідливої звички(наприклад," відводиш душу "із сигаретою).Найнебезпечнішим є те,що на певний час це справді може повернути тобі почуття впевненості,ейфорії,щастя. Але це зовсім не означає,що тобі справді стало краще:це оманливе відчуття щастя,задоволення,яке з часом обов'язково поверне тобі загострення відчуттів смутку,самотності,тривоги.

Дратівливість,спустошеність опановують людиною,коли закінчується дія шкідливої звички. При цьому вона відчуває необхідність знову повернутися в полон шкідливої звички аби ще раз відчути піднесення,після чого знову "падає вниз " . В основі цього повторюваного процесу лежить відчуття "втечі від самого себе". Такого щастя ти бажаєш собі?

Після того як дія відповідного допінгу припиняється,негативні емоції посилюються. Проблеми залишаються невирішеними,почуття самотності охоплює тебе,оскільки "повернення на землю " завжди є болючішим. Чи не нагадує тобі цей процес біг поні по колу? Чи не краще самому контролювати власні звички,замість того щоб вони керували тобою?Адже тобі дано одне життя,і чому б не прожити його повноцінно?Як ти вважаєш?