Музей

Шкільний музей сьогодні – не застигла схованка пам'яток культури, а лабораторія, що відкриває значні можливості для глибшого засвоєння навчального матеріалу і всебічного виховання учнів. Музей «Історія села» створено на базі Трушківської загальноосвітньої школи у 2000 році, відповідно до наказу № 26 від 24 березня і містить матеріали, що стосуються історії села.

Усі музейні експонати скомплектовано відповідно до розділів:

  • Побут жителів села;
  • Трушки – дореволюційний період;
  • І.С. Нечуй-Левицький;
  • Село в 1917 – 1940 роках;
  • Трушки в роки війни;
  • Трушки в післявоєнний період;
  • Історія Трушківської ЗОШ.

Музей – це місце проведення різних бесід, зустрічей, гурткових занять, учнівських зборів, заочних екскурсій і мандрівок у період підготовки і проведення різних свят.

Шкільний музей використовується, в першу чергу, не як засіб для ілюстрування, а як джерело дослідження.

Темою дослідницьких робіт залишаються так звані "білі плями" історії, пов'язані з колективізацією, голодом, репресіями.

Результатом дослідження стала праця гуртківців «Голодомор 1932 – 1933 рр. Україна пам'ятає» , яка стала призером районного конкурсу.

Важливе місце у музеї має розділ (відділ) присвячений рокам Другої світової війни. Працюючи за даною тематикою учні, завдяки пошуковій роботі, зернинка за зернинкою, збирають документи про бойовий шлях Радянської армії та про своїх односельчан, які творили ратний подвиг на дорогах війни. У 2014 році робота учениці 11 класу Ямкової Юлії «Учителі – фронтовики Трушківської ЗОШ І – ІІІ ст» стала переможцем ІІ етапу конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН у секції «Краєзнавство».

Не залишився поза увагою партизанський рух . Робота «Партизанський рух в с.Трушки 1943 – 1943 рр.» стала призером районного конкурсу на кращу краєзнавчу роботу

Фотогалерея:
Музей 0Музей 1Музей 2Музей 3Музей 4Музей 5Музей 6
691